۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۸:۳۵ | نوشته ‌شده به دست امير روزي طلب | ( )نظرات (0)

اخيرا كاربري در سايت رديت، اطلاعات جالبي از بازي GTA 6 ليك كرده كه بر اساس آن، بازي چهار شخصيت قابل كنترل دارد.

راك استار گيمز بدون شك يكي از بزرگ‌ترين شركت‌هاي بازيسازي است كه آثارش، از سري GTA گرفته تا مجموعه Red Dead Redemption، هميشه حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته‌اند. پس از انتشار بازي Red Dead Redemption 2 در سال گذشته، به‌نظر مي‌رسد كه بازي بعدي راك‌استار GTA 6 خواهد بود. اخيرا دو كاربر سايت رديت، اطلاعاتي از اين بازي ارائه كرده‌اند كه در ادامه مروري بر هر دو آن‌ها خواهيم داشت. اطلاعات فاش‌شده توسط كاربر اول به شرح زير هستند.

بر اين اساس، كار توسعه اوليه GTA 6 از سال ۲۰۱۲ آغاز شده اما روند توسعه در سال ۲۰۱۵، شكل جدي‌تري به خود گرفته است؛ هرچند كه حتي در اين بازه هم اكثر توسعه‌دهندگان راك‌استار مشغول كار روي Red Dead Redemption 2 بودند و پس از اين بازي تمركز آن‌ها روي GTA 6 متمركز شده است و اين بازي، در حال حاضر تمركز اصلي توسعه‌دهندگان اين شركت است و در عين حال راك‌استار روي بازي Bully 2 هم كار مي‌كند. GTA 6 در حال حاضر با اسم رمز Project America ساخته مي‌شود و محيط‌هاي مختلفي خواهد داشت؛ به طوريكه بخشي از آن در شهر Vice City جريان دارد و بازي شهر ديگري هم خواهد داشت كه با الهام از ريو دو ژانيرو برزيل طراحي شده است. حتي گفته شده كه بازي مراحلي هم در Liberty City خواهد داشت ولي اين مراحل قرار نيست حالت جهان‌باز داشته باشند و صرفا مراحلي خطي‌تر هستند.

برخلاف Red Dead Redemption 2 كه تجربه‌اي با تمركز بالا روي واقع‌گرايي بود، GTA 6 قصد دارد تركيب متعادلي از واقع‌گرايي و حس و حال آركيد باشد. همچنين اين اثر قرار است يك شخصيت قابل‌بازي داشته باشد كه برخلاف شايعه‌هاي قبلي، يك مرد خواهد بود؛ مردي به اسم ريكاردو كه قصد دارد به يك تاجر مواد‌مخدر بزرگ تبديل شود. همچنين شخصيت ديگري با اسم كيسي هم قرار است نقش مهمي در اين بازي ايفا كند. داستان بازي، از جايي آغاز خواهد شد كه ريكاردو يك قاچاقچي مواد است و اقدام به انتقال مواد از Vice City به شهر واقع در آمريكاي جنوبي مي‌كند و در ادامه داستان، ارتباط برقرار كردن وي با قاچاقچيان بزرگ‌تر باعث مي‌شود تا ماجرا‌هاي مهم‌تري براي وي رخ بدهند.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط اين كاربر، در GTA 6 همچنين يك زندان بزرگ هم وجود دارد كه نقش مهمي در روند داستاني بازي ايفا مي‌كند و بازي، فصل‌هاي داستاني مختلفي مثل Red Dead Redemption 2 خواهد داشت. راك‌استار در اين نسخه بيش از هميشه به شبيه‌سازي آب‌و‌هواي واقع‌گرايانه اهميت داده و به همين دليل هم شرايط جوي مختلفي را در بازي شاهد خواهيم بود. اما يكي از جالب‌ترين ويژگي‌هاي بازي، جريان داشتن آن در طول سال‌هاي نسبتا طولاني است و گذر زمان تاثيرش را روي مواردي مثل ساختمان‌ها يا ماشين‌هاي داخل بازي مي‌گذارد و حتي شرايط به شكلي مي‌شود كه به مرور برخي ماشين‌ها به دليل تبديل شدن به ماشين‌هاي قديمي و كلاسيك، قيمت بالاتري خواهند داشت.

به‌گفته كاربر مذكور، GTA 6 الهام زيادي از سريال Narغير مجاز مي باشد گرفته است و مارتين مادرازو، كاراكتري كه بازيكنان GTA V با آن آشنا هستند، در حالي كه سن و سال كمي دارد در بازي حضور خواهد داشت و پدر وي، يكي از بزرگ‌ترين تاجران مواد مخدر است كه بازيكنان بايد ماموريت‌هايي براي وي انجام بدهند. در GTA 6، بازيكنان قادر به حمل يك سلاح خواهند بود و ماشين آن‌ها، حكم اسب در Red Dead Redemption 2 را خواهد داشت و مي‌توانيد سلاح‌ها و تجهيزات مختلفي را در آن قرار بدهيد. جليقه ضدگلوله هم در بازي وجود خواهد داشت كه استفاده از آن حالت نامرئي ندارد و پوشيدن آن توسط شخصيت را كامل در بازي شاهد خواهيم بود.

در نهايت Fireden اعلام كرده كه GTA 6 احتمالا در تعطيلات ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد اما ممكن است انتشار آن تا ۲۰۲۲ يا ۲۰۲۳ هم به تعويق بيفتد.

منبع : https://www.gamesradar.com/gta-6-leak-project-americas/:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: اخبار,اخبار گيم,اخبار تكنولوژي,تازه هاي ديجيتال,گيم,تكنولوژي,تازه هاي تكنولوژي,بازي جديد,تكنولوژي جديد,بازي,بازي جديد,اخبار بازي،
   
[ ]آخرین عناوین مطالب